EKOMÁNIA

Efektívne do budúcnosti

EKOMÁNIA - Efektívne do budúcnosti

Najlepšie náušnice

Čo sa týka šperkov, muži sú oproti ženám v nevýhode. Výber je oveľa užší a veľmi veľa závisí aj od partnerky. Na druhej strane šperkársky priemysel nepozná hranice, dokonca aj módne trendy hlásia, že pánske šperky sú nevyhnutné pre dosiahnutie „dokonalého“ vzhľadu muža. Bežným doplnkom sú hodinky, retiazky, prstene a náhrdelníky, ale v poslednom čase sa objavili na ulici chalani a muži, ktorí mali v uchu náušnice. Že vraj pánske.

Nie som konzervatívny, nech si robí každý to, čo považuje za vhodné a nosí také doplnky, ktoré sa mu páčia, avšak nasadiť si náušnice s kamienkom je podľa mňa príliš extravagantné. Nie som alibista, počas puberty a aj na začiatku vysokoškolského štúdia som nosil dva menšie strieborné kruhy v ľavom uchu (samozrejme v kombinácii s dlhými vlasmi a výlučne čiernymi šatami), lebo v tom čase  som bol presvedčený že je to cool, ale tie náušnice s trblietajúcimi kryštálikmi mi pripomínajú skôr dámsky šperk a nie pánsky.

Modré topaz náušnice

V dávnej minulosti sa náušnice používali napríklad na určenie náboženskej či kmeňovej identity bez ohľadu na pohlavie. Až potom sa začali náušnice nosiť na rozlíšenie pohlavia. V súčasnej dobe náušnice nosené mužmi reprezentujú určitú subkultúru: metrosexualitu, heterosexualitu, rokerstvo, reperstvo a kto vie čo ešte. Každopádne, som nesmierne rád, že už nenosím túto ozdobu a ani neviem komu som vďačný za to, že som nikdy nemal náušnice s kamienkom. A ani sa nečudujem, že internetové obchody, napríklad Bialu šperky ponúkajú sortiment len pre dámy. Každopádne všetci máme právo nosiť také šaty a šperky, aké len chceme, samozrejme v rámci zdravého rozumu.

Category: Móda